Wyjazd z rowerem szosowym

Tym, którzy poszukują roweru na wakacje, na działkę, na wyjazd, zazwyczaj poleca się rowery górskie lub turystyczne. Co jeśli jednak dojeżdżamy na co dzień do pracy i zależy nam na czasie lub po prostu bardziej lubimy rowery szosowe? Czy to oznacza, że potrzebujemy mieć ich kilka, aby cieszyć się wolnym czasem?

Wbrew powszechnej opinii, z rowerem dostosowanym do szosy również da się zaplanować wyjazd, nawet typowo rekreacyjny. Wąskie opony nie pozwalają wjechać do lasu, ani wygodnie przemieszczać się po wiejskich, nieutwardzonych drogach. Brak amortyzacji również nie sprzyja odkrywaniu nowych leśnych szlaków.

Z drugiej strony dzięki aerodynamicznej pozycji i ekonomii ruchu, rowerem szosowym jesteśmy w stanie dojechać znacznie dalej, używając znacznie mniejszego wysiłku. Dzięki temu zasięg naszej wycieczki kilkukrotnie się zwiększa i możemy zaplanować więcej atrakcji jednego dnia.

Aby zadbać o komfort i bezpieczeństwo takiego wyjazdu, wystarczy wcześniej upewnić się o jakości dróg, jakimi mamy zamiar jechać, oraz o dostępności ewentualnych ścieżek dla rowerów. Poza tym można zainwestować w specjalną mapę lub przewodnik, który zawiera informacje o przystosowaniu tras do ruchu jednośladów. Warto pamiętać też o odpowiednich dętkach na zapas oraz pompce ręcznej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rowery. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *